Yılbaşı makyajı

Yılbaşı makyajı

Bu özel günde kıyafetiniz kadar makyajınızın da özenli olması gerekiyor. Kıyafetinizle uyumlu, sade ama şık bir görünüm elde etmek doğru kullanılan renkler ve uygulamalarla hiç zor değil. Yılbaşı gecesi makyajınız ile güzellik rutininiz dışına çıkabilir ve gireceğiniz ortamlarda göz alıcı bir etki bırakabilirsiniz.

Gözlere vurgu yapan eyeliner ve rimellerin yanı sıra kırmızı tonlarındaki ruj ve ojeler yılbaşı makyajının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Makyajınızla elde edeceğiniz etkileyici bakışlar, çekici dudaklar ve ışıl ışıl bir ciltle 2019 yılını karşılayabilirsiniz. Makyajınıza ekleyeceğiniz küçük detaylarla da çarpıcı bir stil elde edebilirsiniz.

Bakışlar daha yoğun

Yılbaşı makyajına başlarken, öncelikle yüzünüzde ağırlık vereceğiniz noktayı belirlemeniz gerekiyor. Eğer gözlerinizin ön planda olmasını istiyorsanız eyeliner ve yoğun rimellerle gözlerinizi ortaya çıkarabilir, bakışlarınızın etkisini artırabilirsiniz. Eyeliner ile de kedi gözü makyajından, klasik ya da popüler göz makyaj stillerine kadar kendinize en uygun stili eyeliner ile yaratabilirsiniz.

Kırmızının cazibesi

Tercihiniz yılbaşının ikonik rengi kırmızı rujdan yana ise yumuşak bir dokuya sahip bir parlatıcı ile dudaklarınızda hem ince hem de kalın bir görünüm elde edebilirsiniz. Parlaklığıyla dikkat çeken ruj ile birlikte dudaklarınızı belirginleştirecek bir dudak kalemine de ihtiyacınız olacak. Gözleriniz için de kirpiklerinizi yoğun gösterecek bir maskara seçmeniz yeterli olacak.

Uzun bir gece olacak

Yılbaşı gecesi uzun olacağından yapılan makyajın da kalıcı olması bir o kadar önemli. Fondoten ile cildiniz pürüzsüz ve sağlıklı görünüme kavuşacak ve tüm kusurlar kapanacak. Elmacık kemiklerine uygulanacak şeftali tonlarındaki allık ile de teninize taze bir renk katarak, makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Tırnaklarda kırmızının her tonu

Yoğun renkleri, yüksek kapatıcılığıyla birleştiren ojeler, jel parlaklığı ve uzun süre kalıcılığıyla öne çıkıyor. Yılbaşı akşamında tırnaklarınız için kırmızı ve tonlarındaki özel bir rengi tercih edebilirsiniz.

Kaynak: iceriksistemi.com

Moda ve Yaşam