United Cup Tenis Turnuvasının İlk Kupası Abd

United Cup Tenis Turnuvasının İlk Kupası Abd

United Cup Tenis Turnuvasının İlk Kupası ABD’ye Gitti

Tarihte ilk kez düzenlenen United Cup tenis turnuvasının ilk kupası ABD’ye gitti. Finalde İtalya ile karşılaşan ABD, rakibini yenerek ilk kupayı ülkesine götürmeye hak kazandı. Maç öncesinde yorumcuların çekişmeli bir maç beklentisi olsa da maçın sonucu 4-0 gibi net bir skorla sonuçlandı. Takımlarda yer alan kadın ve erkek tenisçiler ile birlikte karma takımlar oluşturuluyor. Bu sayede, ülkenin temsilinde kadın ve erkeğin katkısı aynı şekilde olabiliyor. Tarihte ilk kez yapılan turnuvaya Avustralya ev sahipliği yaptı. Özellikle Covid pandemisinde aldığı başarılı önlemler ile birlikte dikkatleri üzerine çeken Avustralya, turistleri kendisine çekmek ve kendini tanıtmak için son dönemlerde çok fazla organizasyon düzenliyor ve ev sahipliği yapıyor. United Cup tenis turnuvası da onlardan biri oldu.

Finalde 2 kadın ve 2 erkeğin karşılaştığı karşılaşmaların tamamını alan ABD 4-0 gibi ezici bir üstünlük elde ettiği. Maçlara tek tek bakıldığında ABD’li tenisçi Taylor Fritz’in İtalyan Berrettini’ye ser vermeden kazandığı görülüyor. Erkeklerdeki diğer maçta ise omzundan sakatlanan Lorenzo Musetti maça devam edemediği için hükmen yenik sayıldı. Kadınlarda ise ABD’li Pegula ve Keys rakiplerine set vermeden maçlarındaki iki seti de kazandılar. Bu sonuçların ardından genel değerlendirmede ABD’nin 4-0 üstünlüğü ortaya çıktı. Tenis maçlarına en yüksek oranlardan Joybet firmasında kupon yapabilirsiniz.

Tenise Olan İlgi Artıyor

Tenis için uzun yıllardır düzenlenen çok sayıda turnuva bulunuyor. İlginin artması ile birlikte tenis severler daha fazla turnuva görmek ve izlemek istiyor. Bu ilgiden dolayı çeşitli kurumlar da kendi organizasyonlarını düzenlemeye başladı. Avustralya’da düzenlenen United tenis turnuvası da bu yaklaşım ile birlikte ortaya çıktı. Tenise olan ilgi artıyor ve bu ilginin de karşılanması için daha fazla turnuva organize ediliyor. Turnuvalar çok sayıda yayıncı kuruluş tarafından canlı bir şekilde seyircilerle buluşturuluyor. Avustralya’da düzenlenen ilk United tenis turnuvasından ABD galip gelirken gözler sıradaki United turnuvasına çevrildi. Nerede düzenleneceğine dair net bir açıklama yapılmazken, her geçen yıl daha fazla katılımcı ve izleyici sayısına ulaşması bekleniyor.

ABD takımının turnuvayı çok rahat bir şekilde götürüyor olması ise biraz moralleri bozdu. Seyirciler finalin çok daha çekişmeli bir şekilde geçmesini bekliyordu. Ancak İtalyan takımı beklenen performansın çok uzağında yer aldı ve kortta çıktıları bütün maçları kaybetti. United turnuvasının ileride yer alacak şampiyonlarının çok daha dengeli olması ve izleyici kitlesinin artması ile birlikte kendi ekonomisini oluşturması hedefleniyor. Özellikle kazanan takıma verilen ödüllerin artması ile birlikte çok daha kariyerli tenisçileri görmek mümkün olacak.

Türkiye’den Katılan Takım Yok

United Cup tenis turnuvasında Türkiye’den katılan takım yoktu. Bu durum tenis severleri hayal kırıklığına uğrattı. 15 milyon dolar ödüllü olan tenis turnuvasında çok sayıda ülke katılım gösterdi. Yarı finallerde Polonya ve Yunanistan finalistlerle karşı karşıya geldi. Turnuvanın ev sahibi Avustralya ise ilk turda elenmekten kurtulamadı. Ayrıca Kazakistan’ın da ilk turda veda ettiği görüldü. Gelecekte yer alan turnuvalarda Türkiye’den bir takımın katılıp katılmayacağı henüz belli değil.

Türkiye’de de tenise olan ilgi artıyor. Kort sayısının artması ve ailelerin çocuklarını tenise yönlendirmesi ile birlikte gelecekte çok daha fazla başarılı tenisçi çıkması bekleniyor. Tenis sporuna destek veren sponsorlar da Türkiye’den daha fazla tenisçinin uluslararası turnuvalarda yer almasını istiyor ve bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştiriyor. Yapılan çalışmaların kısa vadede sonuç vermesi beklenmezken uzun vadede başarılı bir oyuncu havuzu oluşturularak aralarından yarışması olan sporculara sponsorluk desteği verilmesi amaçlanıyor.

Spor