Tırnak Modası Nedir

Tırnak Modası Nedir

Tırnak Modası Nedir?

Yapay tırnaklar, tırnaklara farklı maddeler eklenerek yapılan manikür işlemleridir. Tırnaklarınızın boyutunu ihtiyaçlarınıza göre seçmenize yardımcı olabilir, böylece temiz ellere sahip olursunuz. Uzun süreli kullanımı nedeniyle büyük kolaylık sağlar ve herhangi bir zarar vermez. Sahte tırnaklar; akrilik tırnaklar, jel tırnak ve emprenyeli tırnak gibi seçeneklerle yapılır.

Takma tırnakları gittiğiniz kuaförde farklı şekillerde yaptırabileceğiniz gibi tercihlerinize göre istediğiniz malzeme ile takma tırnak talebinde bulunabilirsiniz. Akrilik tırnaklar; pembe tozun bir sıvı ile karıştırılarak tırnaklara uygulanması ve fırça yardımıyla istenilen boyut ve şekle getirilmesiyle elde edilir. Bu pembe pudra, özel makinesi sayesinde ışıkta sertleşir ve ardından tırnaklarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tırnak Modası Çeşitleri

Jel tırnaklar; en çok tercih edilen seçenek jel tırnaklardır. Protez tırnak, tırnağın ucuna takılır ve protez ile tırnak arasındaki boşluk jel ile doldurulur. Bu jelin üst kısmı özel aletlerle inceltilerek özel makinelerde sertleştirilir. Dip tırnaklar; tırnaklara özel olarak yapılmış takma tırnakların yapıştırılması ve tırnaklara akrilik tozun sürülmesiyle elde edilir.

Bu ülkemizde çok sık kullanılan bir seçenek değildir. Onarım tırnakları ortalama 1 saat sürer. Tırnakları taktıktan sonra istediğiniz oje rengini seçebilir veya manikürü bitirebilirsiniz. Takma tırnak aslında uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Manikür, boy ayarlama, kalınlığı etkileme vs biraz uğraştırabilir, mutlaka ayda bir yaptırdığınız yere tırnak bakımı yaptırın. Uzatılan tırnaklarınız jel ile yapılır ve kısaltmak isterseniz törpüleyebilirsiniz.

Protez tırnak ürünlerinin günümüzdeki kullanım olanakları her geçen gün daha fazla artış gösteriyor. Bunun en önemli sebebi bu tırnakların modern bir görünüme sahip olması olarak ön plana çıkabilir. Ürünleri kullanmanın günümüzde herhangi bir sakıncası bulunmuyor. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla ürünleri kullanabilirsiniz. Ürünler aynı zamanda kolay bakım olanaklarına sahip durumdadır. Temizleme ve bakım jeli sayesinde hızlı bir şekilde ürünler temizlenebiliyor.

Böylelikle kişiler kolay bir şekilde bu ürünleri temizleyerek ayrıcalıklı bir hizmet olanağından faydalanabiliyorlar. Oje ürünleri de günümüzde protez tırnaklarla beraber güzel bir uyumluluk sağlayan olgusal bir süreci teşkil ediyor. Dolayısıyla kişiler bu ürünleri birçok açıdan dolayı tercih ediyorlar.

Moda ve Yaşam