Tarihiyle Boston Celtics Büyük Takım Olduğunu Her Seferde Vurguluyor

Tarihiyle Boston Celtics Büyük Takım Olduğunu Her Seferde Vurguluyor

Tarihiyle Boston Celtics Büyük Takım Olduğunu Her Seferde Vurguluyor!

Boston Celtics geçmişten günümüzü NBA dünyasının en büyük takımı olarak anılan günümüzün en popüler takımları listesinde birinci sırada yer almayı başarıyor. 1946’da ligin ilk sekiz takımından biri olarak kurulan Celtics, 1959’dan 1966’ya kadar sekizi olmak üzere 17 şampiyonlukla NBA tarihinin en başarılı takımlarından biridir. Onwin giriş

Celtics, birçok unutulmaz ve ikonik oyuncuyla zengin bir tarihe sahiptir. En ünlü Celtics oyuncularından bazıları Larry Bird, Robert Parish, Kevin McHale ve Paul Pierce’dır. Celtics ayrıca 17 şampiyonluğu ile nba’deki en başarılı takımlardan biridir.Boston Celtics, Boston, Massachusetts merkezli profesyonel bir basketbol takımıdır. Celtics, Ulusal Basketbol Birliği (NBA) ligin bir üyesi olarak Doğu Konferansında mücadele ediyor.

1946’da ligin ilk sekiz takımından biri olarak kurulan Celtics, 1959’dan 1966’ya kadar sekizi olmak üzere 17 şampiyonlukla NBA tarihinin en başarılı serisidir. Celtics, basketbolun en büyük isimlerinden bazılarını içeren zengin bir tarihe sahiptir. Ekip, Bob Cousy, Larry Bird ve John Havlicek gibi Ünlüler Salonu’nu üretti. Celtics, efsanevi baş antrenör Red Auerbach’ın dümende olduğu modern basketbolun gelişiminde de önemli bir rol oynadı. Bugün Celtics, Kyrie Irving ve Gordon Hayward gibi yıldızlar tarafından yönetiliyor. Takım, nba’deki en popüler takımlardan biri ve iç saha maçlarını dünyanın en ikonik spor mekanlarından biri olan TD Garden’da oynuyor.

Spor