Paslanmaz Su Depoları Ne İşe Yarar

Paslanmaz Su Depoları Ne İşe Yarar

Paslanmaz depolar su, sıvı gıdaların, petrolün ve kimya ürünlerin depolanmaları için kullanılıyor. Paslanmaz saclardan üretilerek kullanıma hazırlanmaktadırlar. Silindir, yatay ve dikey şekillerde üretiliyor. Müşterilerin isteklerine göre çeşitli boyutlarda üretimler gerçekleştirilebilmektedir. Prizmatik kare ve dikdörtgen ölçülerde üretimler gerçekleştirilebilir. Belli ebat ve ölçülerde standart ölçüleri de bulunmaktadır. Özel standart ölçüleri dışında da müşterilerin isteklerine göre üretimler gerçekleştirilebiliyor.

Suyu gerektiğinde kullanmak üzere depolamakta olan kaplara su depoları adı verilmektedir. Su depoları atmosfere açık olarak üretiliyor. Çelik saclardan, fiberglas ve kagirden üretilen su depoları silindirik ve prizmatik biçimlerde üretilebilmektedir. Kullanılacak yerlerin özelliklerine göre şekillerinde, biçimlerinde değişiklikler meydana geliyor.

Açık su depolarının iyi bir şekilde temizlenebilmeleri için iyi kapanabilen ve havalandırma delikleri olan temizleme kapakları olmalıdır. Su depolarında havalandırma delikleri bulunmuyor ise bu noktada da ucu aşağı eğik bırakılmış olan havalandırma boruları kullanılmalıdır. İçerideki suyun kışın donması ve yazın ısınmasını önleyecek şekilde izole edilmesi gereklidir.

Paslanmaz Su Depoları Modelleri

Farklı tasarım ve modellemeleri bulunsada en bilindik olanları aşağıdaki listede belirtilmiştir.

Su depoları hidrofora en kısa yollardan mümkün olabildiği kadar düz şekillerde bağlanarak kullanılıyor. Su depoları çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Evlerde ve iş yerlerinde çeşitli amaçlar doğrultusunda su depoları kullanılmaktadır. Kolay montaj sağlaması, düşük maliyet getirmesi gibi özellikleri nedeni ile kişilerin tercihidir. Paslanmaz su depoları için eni geniş olan bölgeler tercih edilmelidir. Eni geniş bölgelere yatay depoların konulması temizlik açısından da kolaylık sağlayabilmektedir.

Su Depoları İmalatı

Paslanmaz su depoları endüstriyel malzeme ve ekipman grubuna girmektedir. Bu nedenle bilindik plastik imalatından olan su depoları özelliklerini taşımaz ve üretimide farklıdır. Ülkemizde üretici konumunda bir çok firma bulmak mümkündür. 1 tonluk su deposu imalatıda yapılmakta olup 50 ton su kapasite kadar imalatçı bulmanız kolaydır. Paslanmaz krom metal imalatı olan bu ürünler bir çok sanayi ve endüstride kullanılmakta ve talep görmekte olup seri üretimi yapılan ürünlerdir. Daha yüksek kapasiteler için daha detaylı bir araştırma gerekebilir. 

Genel Kültür