Nasıl Seo Uzmanı Olunur

Nasıl Seo Uzmanı Olunur

Nasıl SEO Uzmanı Olunur?

SEO mesleği, dijital pazarlama mesleğinin alt dallarında yer almakta olan bir meslek halinde yerini almaktadır. SEO mesleğine hâkim olmak ve mesleği tam anlamı ile iyi yapabilmek adına mesleğin belirli eğitimlerini almak ve bilgisayar kullanımına da bilgili bir şekilde hâkim olmak gerekmektedir. Bilgisayar kullanımı SEO mesleği için büyük önemler arz etmekte olan bir meslektir. Bilgisayar ve bilgisayar programlarının tümünü iyi ve verimi olacak bir şekilde bilmek adına bilgisayar eğitimlerinin de SEO eğitimleri ile birlikte tamamlanması gerekmektedir. Tüm eğitimlerini tamamlamış olan ve aynı zamanda da bir takım tecrübe, referans sahibi olmakta olan bireyler SEO uzmanlığı yapabilmektedirler. SEO uzmanı olan bir birey aynı zamanda SEO danışmanlığı da yapabilmektedir. Bir SEO uzmanı ya da SEO danışmanı web siteler üzerinden çalışma sağlayabilirken aynı zamanda da SEO ajansı bünyesinde de çalışabilmektedir.

Site İçi SEO Çalışmalarının Önemi Nedir?

Site içi yapılmakta olan bir SEO çalışmasının oldukça büyük ve anlam taşıyan bir önemi bulunmaktadır. Site içi SEO çalışmalarında sitenin içeriği ve site içi düzenlemeler tamamı ile tamamlanır. Site içerisinde yer alan yazı veya makaleler, bu yazıların alt ve ana başlıkları, başlıkların ne kadar çarpıcı olduğu gibi konular tamamı ile site içi SEO çalışmalarında ele alınır. Bunların haricinde ise sadece yazısal olmayıp, görsel anlamda da sitenin çalışmasına destek olan görselleri içeriğe katmaktadır. Site içi SEO çalışmalarının tamamlanmış olması üzerine ise daha sonrasında site dışı SEO çalışmalarının tamamlanması gerekir.

Günümüzde Kaç Adet Arama Motoru Kullanılmaktadır?

Günümüzde kullanılmakta olan toplamda 33 adet arama motoru aktiftir. Bu 33 adet arama motorunun her biri farklı ülkelerde kullanılıyor olmasına rağmen içerisinde yaklaşık olarak 21 tanesi ünlü olan arama motorlarındandır. Ancak Google arama motoru, Dünya üzerinde en çok kullanıma ve kullanıcıya sahip olan arama motorudur. Google, 2 adet gencin geliştirme sağlamaları ve desteklemeleri ile 1998 yılında yapımına başlanmış ve 2005 yılında da en çok kullanıcıya sahip olan arama motoru rekorunu kırmıştır.

Teknoloji