Masuaku, Beşiktaş İçin İmzaya Geliyor

Masuaku, Beşiktaş İçin İmzaya Geliyor

Masuaku, Beşiktaş İçin İmzaya Geliyor

Son dakika ile yeni bir transfer haberi… Beşiktaş takımı sezon içerisinde olan maçında sol bek hamlesini yaptı, West Ham’dan Arthur Masuaku transferi içerisinde mutlu bir sona ulaşmış oldu. Siyah-Beyazlı takım satın alma opsiyonu ile 1 yıllığına kiralamış olduğu 28 yaşında olan oyuncu hafta içinde İstanbul’a gelip Kartal takımına imza atacak.

Rıdvan Yılmaz’ın Rangers’a transferinin hemen ardından da sol bek arayışlarına başlamış olan Beşiktaş takımı, operasyonu ile bir hafta içerisinde gerçekleştirdi. İlk olarak İsveç kökene sahip olan ekibi Hammarby’den Jeahze’yi gündemine almış olan Siyah-Beyazlı takım, Irak kökenli bir oyuncu gelmek istemesine rağmen kulübünü ne yazık ki ikna edememişti. Kartal’ın ise 1.4 milyon Euro’luk yapmış olduğu teklifine karşın İsveç takımı 1.9 milyon Euro’dan aşağıya inmeyince Beşiktaş takımı da alternatif isimleri değerlendirmeye almıştı.

Ismael Alınmasını İstedi

Çalışmalar sürmeye devam ederken gündeme gelen bir diğer isim de İngiltere Premier Lig ekibi olarak yer alan West Ham’dan Arthur Masuaku olmuştu. Teknik direktör Valerien Ismael isminin de onay verdiği 28 yaşında olan Demokratik Kongolu sol bekte Siyah-Beyazlı yönetim sonunda hedefine ve amacına ulaşmış oldu. West Ham’ın bonservis pazarlığını 5 milyon Euro’dan açması üzerine Masuaku’yu kiralamak amacı ile teklifini yapmış olan Beşiktaş takımı, İngiliz ekibini ise ikna etmeyi başardı. West Ham 2 yıl daha sözleşmesi bulunan futbol oyuncusunu satın alma opsiyonu ile kiralamaya oldukça olumlu bir şekilde baktı. Masuaku’nun hafta içinde İstanbul’a geleceği ve aynı zamanda da Siyah-Beyazlı takıma imza atacağı öğrenildi. Demokratik Kongo kökenli oyuncu geçen sezon West Ham’da 13 adet Premier Lig maçına çıktı ve 1 adette gol attı. Bu oyuncuların yer alacak olduğu 2022-2023 futbol sezonuna bahis siteleri içerisinden erişim sağlamak oldukça mümkün bir durum olacak.

Spor