Masa Başı Egzersizleri

Masa Başı Egzersizleri

Masa Başı Egzersizleri Hakkında

Gelişmekte olan teknoloji ile birlikte günümüzün büyük bir kısmını bilgisayar üzerinde geçirmekteyiz. Masa başında daha çok zaman geçirildiğinden dolayı hareketsiz kalan kaslar ve eklem bölgeleri olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Sonrasında ise birtakım rahatsızlıklar başlar. Sağlıklı bir yaşam sürmek ve rahatsızlıkları en aza indirmek için ev ortamında bile rahat bir şekilde yapılan egzersizlere yönelmek önemli bir etkiyi ortaya çıkaracaktır. Bu anlamda spor ve egzersiz uzmanları tarafından hazırlanan eğitimler aracılığıyla dahil olduğumuz egzersiz etkinlikleri sayesinde kendimizi daha zinde hissederiz. Spor ve egzersiz uzmanı Burak Kulaksız tarafından hazırlanan, kısa ve oturduğumuz yerden beş dakikayı geçmeyen egzersiz programları ile bu rahatsızlıkların önüne geçilebilmektedir.

Kas, iskelet ve eklem rahatsızlıkları için günlük tekrar eden ve uzman kişilerin eğitimi ile birlikte daha da anlamlı hale gelen egzersizler daha kaliteli bir yaşam sürdürmemize oldukça katkı sağlar. Her yaşta rahatça yapılan spor ve egzersizler fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi hissettirmenin yanında ideal kilomuzu korumayı da sağlamaktadır. Baş, boyun kas ve eklem şikâyetleri için oturduğumuz yerden masa başından, basit kol ve boyun hareketleri ile kronik rahatsızlıkları en aza indirebiliriz. Egzersiz kas kuvvetini, dayanıklılığını, esnekliği arttırma, kiloyu azaltma veya ideal kiloyu koruyabilme gibi faydalar sağlar. Bunların yanı sıra kalp hastalıkları gibi sorunları en aza indirmek için yapılan fiziksel aktiviteler de mevcuttur. Bazen ayakta bazen oturduğumuz yerden tekrar eden hareketler eşliğinde yapılan ve oldukça faydalı aktivitelerdir. Spor ise belli kurallara ve tekniklere uygun olarak yapılan bedensel gelişmeye faydalı, eğlenerek kazanma ruh hali ile yapılan fiziksel hareketlerdir. Artık işe gitmeden ev ortamında home office olarak çalışıldığı bu günlerde masa başında zaman daha fazla geçirilmektedir.

Spor ve egzersiz uzmanlarının masa başında eğitim programları ile uzun sürmeyen ve yormadan rahat şekilde yapılan beden aktiviteleri oldukça faydalıdır. Vücudun masa başında oldukça hareketsiz sabit bir şekilde kaldığından kronik baş ağrıları ve eklem rahatsızlıkları ile çeşitli kas ağrıları gibi rahatsızlıklar geldiğimiz bugünlerde oldukça artmaktadır. Bu anlamda egzersiz ve spor eğitmenlerinin önemi daha da artmış durumdadır. Burak Kulaksız bu sahada önemli araştırmaları olan eğitmenler arasında yer almaktadır. Çeşitli spor direktörlüğü planlamaları ile iç mekânları egzersiz bağlamında aktif hale getirmektedir.

Spor