Kış makyajında yapılması ve yapılmaması gerekenler

Kış makyajında yapılması ve yapılmaması gerekenler

Soğuk havalarda sadece gardırobunuzun değil, makyaj ve cilt bakımı alışkanlıklarınızın da bir tazelemeye ihtiyacı var. İşte sizi tüm kış güzel gösterecek ipuçları:

Bordo veya vişneçürüğü ruj kullanın

Göz alıcı bir görüntü elde etmenin en iyi yollarından biri dudak renginizle oynamaktır. Böylesine cesur bir dudakla, gözlerinizde ayrıca bir ağır makyaja gerek yok. Basit bir rimel ve eyeliner kullanabilirsiniz.

Pembe tonlarında ruj kullanmayın

Kış geldiğinde genelde kırmızı tonlarında rujla tercih ediliyor ve seviliyor. Sadece güzel olduğu için değil aynı zamanda kış gardırobunuzdaki siyah, gri ve koyu renkli giysilerinizle mükemmel uyum sağladığı için tercih ediliyor. Bununla birlikte pembe ve alt tonları olmadan klasik veya koyu kırmızı tonlarını kullanmanız önemlidir. Pembe tonları daha sıcak havaları anımsatıyor ve koyu kış kıyafetlerinizle uyum sağlamıyor. https://www.ensonhaber.com/porno-yildizi-trumpa-293-bin-dolar-tazminat-odeyecek.html

Gri veya ten rengi oje tercih edin

Oje, makyajdan çok daha fazlasıdır aynı zamanda harika görünürler. Mücevherlerinizi, uzun kollu bluzlarınızı ve montlarınızı tamamlayıcı niteliktedir. Bu yüzden ojelerinizin her zaman uygun bir renk olduğundan emin olun. Ten rengini, grileri, siyahları, hatta ışıltılı altın ve gümüş renklerini kullanabilirsiniz. Daha renkli tonları bir sonraki yaz tatiliniz için saklayın.

Gül rengi, pembe allık kullanın

Kışın soğuğu kızarmış yanaklarla eve dönmenize neden oluyor. Bu görünüme pembe allıkla biraz sıcaklık ekleyebilir ve soğuklarda özlediğiniz cilde kavuşabilirsiniz. Bronzlaştırıcı kullanmayın. Çünkü koyu tonlar vücudun geri kalanıyla uyuşmaz ancak pembe yanaklar çok daha fazla sevecen görünebilir.

Mavi tonları kullanmayın

Göz makyajınızda mor ve mavi renkler, cürretkardır ve genelde modaya hep uyumlu olduğu düşünülür. Ancak kış aylarında bu geçerli değildir. Renkli bir alternatife ihtiyacınız varsa kesinlikle altın renklerine yönelmelisiniz. Aksi takdirde siyah, en iyi tercih olacaktır.

Bronz göz farı kullanın

Altın ve bakır göz farları kış için en uygunudur. Bu renkler sabah ışığıyla uyumludur. Sabah güneşi yanıcı bir ışıltı ekler ve gösterişli gösterir. Bu metalik tonları sevmiyorsanız, gri en iyi alternatifiniz olacaktır.

Cildinizi nemli tutun

Havalar soğudukça en büyük endişeniz cildinizi nemlendirmek olacaktır. Her zamanki makyajınızın başlangıcında nemlendiricileri ve güneş kremlerini uygulayın. Yüzünüzün kurumasına engel olun. Nemli bir cilt çatlakları ve dökülmeyi engelleyecektir.

Kaynak: tekicerik.com

Moda ve Yaşam