Henry Tekrardan Döndü

Henry Tekrardan Döndü

Henry Tekrardan Döndü

Cazoo Baskonia, Türk Hava Yolları Avrupa Ligi takımlarından biri ve geri rotasyonun önemli bir üyesi konumunda bulunuyor. La Liga Endesa temsilcisi, geçtiğimiz sezon ülkemizde sezon sonuna kadar Fenerbahçe forması giydiğimiz konusunda Pieria Henry ile anlaştığını açıkladı. Hatırlayacağınız üzere 2019-21 sezonunun ikisinde de İspanya forması için ter dökmüştü. Senegalli yıldız, Rockets ile kısa süreli bir anlaşma imzalamadan önce yaz liginde Wizards forması giymek için yaz aylarında Fenerbahçe’den ayrıldı.

Henry, atletizmi, güçlü fiziği ve geniş alan verimliliği ile Basconia’nın sistemine zahmetsizce uyum sağlayabilen bir savunmacı. Sezonun ilk bölümünde, hem 1 hem de 2’de etkili bir şekilde gol atan rakiplere karşı hayati bir silah olan defans oyuncusu savunmasında onun gibi bir silaha umutsuzca ihtiyaçları vardı. Öte yandan, koçun pasör becerileri de son yıllarda çok gelişti, çiftler maçlarını etkili bir şekilde organize edebiliyor ve penetran pas oyunlarında servisi uzun boylu adamları ve şutörleri iyi besliyor.

Ayrıca morali yerindeyken, yüksek şutlarda ve hatta 3 sayılık atışlarda bile sayı tehdidinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Zihinsel olarak geliştirmesi gereken şeylerden biri de şut seçimi ve oyuna ne zaman müdahale edeceğini ve ne zaman bir enstrüman kullanacağını öğrenmek. Maç sonunda iyi niyetli de olsa bir takım krizler yaşayan Fenerbahçe, sorumluluk alma konusunda aşırı agresif davranması ve tek başına sürekli oyuna müdahale etmeye çalışması hatalarını artırdı. Deneme bonusu

Spor