Genç bir görünüm için çene konturu

Genç bir görünüm için çene konturu

Kadınların ve erkeklerin daha güzel ve genç görünmek için başvurdukları Medikal Estetik alanında 18 yıldır hizmet veren Dr. Seran Göçer Klinik, yeni uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Yüzünüze daha estetik ve güzel bir görünüm vermek ve çeşitli sebeplerden ortaya çıkan sorunları gidermek için medikal estetiğin sunduğu çok sayıda alternatif var. Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz altı morlukları dahil olmak üzere bu sorunların hepsine cevap olan dolgular şimdide de çene konturunun belirginleştirilmesinde, çenenin güçlü ve dikkat çekici bir görünüm kazanmasında uygulanıyor. Hem de ameliyatsız…

Güçlü bir çene şekli gençlik, canlılık ve çekicilik göstergesi

Çene Kontur Dolgu uygulamaları ile ilgili olarak Dr. Seran Göçer: “Çenenin geride oluşu, çene hattı çizgisi belirsizliği, asimetri gibi sorunlar pek çok kişinin rahatsız olduğu sorunlardır. Çene bölgesindeki sarkmalar ise hastaların en çok şikayet ettiği noktadır. Çünkü yüz ovalinin bozulması ve yüz konturunun değişmesi, kişiyi olduğundan yaşlı ve üzgün gösterir. Çene bölgesi sarkmaları özellikle marionet dediğimiz ‘dudak-çene çizgisi’ ile başlar ve çene bölgesindeki hacim kaybından dolayı yüz konturu aşağıya doğru gevşer. Güçlü bir çene şekli ve çizgisi, gençliği, canlılığı ve çekiciliği belirleyen en önemli detaydır. Bu yüzden boyun ve çene görünümüyle ilgili şikayeti olanlar için yapılacak uygulamalarda öncelikle çene hattını iyileştirmek ile başlanmalıdır. Çünkü burası boyun ile yüz arasında bir sınır bölgedir ve sıklıkla çene biraz dışarı çıkarılırsa iyi bir profil elde edilebilir” diye konuştu.

Deformasyonlu yüzler yeniden biçimlendiriliyor

Dr. Göçer’in verdiği bilgiye göre; bu profil insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarit ve uygun vizkoelastik profil olan, aynı zamanda da doku üzerine minimal baskı yaratan ve kontrollü konumlandırma, dar alanlara kolay enjeksiyon gibi avantajlar sağlayan patentli “resilient” hyaluronik asit içeren dolgular ile yapılıyor. “Minik iğneler ile enjekte edilen dolgu malzemesiyle çeneye hacim verilebilir, çenenin konturları ön plana çıkarılabilir, eğer varsa asimetrisi giderilebilir ve çene yüzle uyumlu bir şekle getirilebilir” diyen Dr. Göçer, deformasyonu fazla yüzlerin yeniden biçimlendirilmesi için özel olarak tasarlanan Teoxane Laboratuvarlarının geliştirdiği; yüz kontürünün yeniden şekillendirilmesi, elmacık kemiği ve çene bölgesine hacim kazandırmak için özel olarak geliştirilmiş, yüksek oranda çapraz bağlı Ultra Deep, kullanmayı tercih ettiğini belirtti.

Dr. Göçer, “Bu dolgu, cilt altı dokularda hacim sağlayarak, yüz ovali ve çene bölgesinin volüm kazanmasını sağlıyor. Böylece ciltteki deformasyonlara anında düzeltici etki göstererek yüz uyumunda gözle görülür farklılıklar gerçekleştirilebiliyor. Yüksek hacim oluşturma kapasitesi ile göz alıcı sonuçlar ve çene bölgesinin mükemmel bir şekilde yeniden biçimlendirilmesi sağlanabiliyor. Uygulandığı yerde de aynı anda hem volüm kaybını hem de dermal deformiteleri tedavi ediyor” diye ekledi.

Doğru uygulama ile mükemmel görünüm

Doğru bir tedavi planı ile belirgin bir çene hattı sağlanabileceğini, yapısal özelliklerin belirgin bir şekilde keskinleştirilebileceğini, yüz ve çene konturlarının önemli ölçüde geliştirilebileceğini vurgulayan Dr. Seran Göçer: “Çene kontur uygulamasında dolgu uygulaması, yaklaşık 15-20 dakika süren bir sürede cildin altına küçük iğneler aracılığı ile enjekte edilir. Ayrıca anestezi gerektirmeden yapılabilmesi, iyileşme sürecinin son derece kısa olması ve kanama olasılığının çok düşük olması yüzünden tercih sebebidir. Bunun yanında sonuçlarının kısa sürede ortaya çıkması ve sosyal hayata hemen geri dönülebilmesi çene dolgusunun en büyük avantajları arasında yer alıyor. Dolgu ile çene bölgesinde elde edilen görünüm yaklaşık olarak iki ile üç yıl arasında kalıcılık sağlıyor” diye belirtti.

Kaynak: ilkhaberi.com

Moda ve Yaşam