Evinizin Konforunda Online Psikolojik Danışmanlık

Evinizin Konforunda Online Psikolojik Danışmanlık

Sorunlarınızın ve problemlerinizin çözümlerini ertelemek yerine online terapiler yardımı ile psikolojik destek alabilirsiniz. Pandemi dönemi ile birlikte online psikolog desteği gün geçtikçe yaygınlaşan bir hizmet oldu. Online terapi etkinlikleri bilimsel olarak onaylanan ve desteklenen psikoterapi yöntemlerinden bir tanesidir. Danışmanlık hizmeti online olarak sadece danışan ve psikolog arasında gerçekleşiyor. Online terapiler doğru zamanlarda ve doğru konularda, uzman psikologlar tarafından uygulandığında son derece başarılı sonuçlar vermekte ve en az yüz yüze olan terapi modelinin etkinliği kadar online terapi de etkili olmaktadır.

Online Terapi Nasıl Yapılmaktadır?

Online terapi her başvuran bireye ve her problemi olan danışana yapılmaz. Alanında uzman olan psikolog, danışanıyla görüşme gerçekleştirdikten sonra ve danışanın terapiye uygunluğuna onay verdikten sonra terapinin online olarak yapılmasına karar verilir. Yapılan değerlendirme sonucu online terapi için zaman ve günü ayarlanır.

Online Terapi Neden Tercih Ediliyor?

Yüz yüze olan terapiden tek farkı istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde seanslara katılabilme şansına sahip olmanızdır. Özellikle sehir merkezinden uzak bir yerde yaşayanlar, bedensel olarak engelli olanlar ya da kaygılarından dolayı dışarı çıkmaya korkanlar için online psikolojik danışmanlık son derece kolay erişebilir ve faydalıdır. Kullanımı kolay olan online psikolojik etkinlikler ve seanslar için herhangi teknik bir bilgi birikimine gerek yoktur. Seanslara katılma son derece kolaydır.

Online Terapinin Faydaları

Terapiye başlamak için kendinizin hazır olması gerekiyor. Modern çağda yoğun iş temposunda kendinize zaman ayırmak zor olduğu için online terapileri tercih ederek kaygılarınızı çözebilirsiniz. Online Bakırköy psikolog ile birlikte sorunlarınızın ve problemlerinizin üstesinden gelebilirsiniz. Zaman ve mekan sıkıntısı olmadan, trafiğe takılmadan online bir şekilde kaygılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Moda ve Yaşam