Cildinizi yeni yıla hazırlayın

Cildinizi yeni yıla hazırlayın

Dolayısıyla cildinizde oluşan sorunları görmezlikten gelmemeli, sivilce ve akne problemlerini tedavi ettirmeli ve kolajen yapısını güçlendirecek destek takviyeleri yapmalısınız. Bu noktada cilt problemlerine etkin iki çözüm sunan Enes Bio Estetik Center, Biyolojik Peeling ve Diamant Micro Dermabrasion yöntemleri ile cildinizi yeni yıla hazırlıyor.

Dış etkenler cildi savunmasız bırakıyor

Cilt, hassas yapısı gereği dış etkenlerin yarattığı olumsuz etkiler karşısında zamanla yorulur. Kimi zaman güneşin zararlı ışınları, kimi zamansa toz ve kir cildin kolajen yapısını yıpratarak eski canlılığını yitirmesine sebep olur. Özellikle de kış mevsiminin sert iklim koşulları cildi kurutarak, nemini kaybetmesine neden olur, kızarıklık ve döküntülere yol açarak dış etkenlere karşı savunmasız bırakır. Sonucunda ise sivilce ve akne gibi çeşitli cilt problemleri meydana gelir. Bu noktada etkili çözümler sunan peeling yöntemleri, ciltte yaşanan akne ve sivilce sorunlarını minimize etmeye yardımcı oluyor.

Peeling için en ideal zaman, kış mevsimidir

Peeling yöntemi, cildin temizlenerek uygun ürünlerle desteklenmesini temel alır. Amaç, dış etkenlerin etkisiyle yaşanan sorun ve fonksiyon kayıplarını geri kazandırmaktır. Ciltteki akne, sivilce izleri, derin ve ince kırışıklıklar ve güneş lekelerinden kurtulmak için farklı peeling yöntemleri bulunur. Bu yöntemlerden en etkili ve zararsız olanı ‘Biyolojik Peeling’ ve ‘Diamant Micro Dermabrasion’ yöntemleridir. Ancak uygulanacak işlemlerin belli zamanlarda yapılması gerekir. Peeling yöntemlerinin uygulanması en için ideal zaman ise kış mevsimidir. Çünkü kış güneşinin cilde vereceği zarar yaz güneşinin etkilerinden çok daha azdır.

Kimler Diamant Micro Dermabrasion’ ve ‘Biyolojik Peeling’ yaptırmalı

– Akne ve sivilce problemleri yaşayanlar

– İnce kırışıklıklarından şikayetçi olanlar

– Cildini sıkılaştırmak isteyen kişiler

– Esnekliğini kaybetmiş cildi yeniden canlandırmak isteyenler

– Güneş lekelerinden rahatsız olanlar

– Ciltteki renk eşitsizliklerinden şikayetçi olanlar

Hangi ciltlere uygulanmaz

– Çok koyu tenli kişiler

– Hamileler

– Ağır ilaç kullanan kişilerin peeling işlemlerini yaptırması önerilmez.

Yeni yılda sivilce ve aknelerle vedalaşın

Biyolojik Peeling uygulamasında bitkisel yöntemlerle üstteki ölü ve yıpranmış deri soyularak canlı katman ortaya çıkarılır. Bu işlemde kullanılan her şey tamamen bitkisel ve doğal bazlıdır. Diğer bir yöntem olan Diamant micro dermabrasion işlemi ise derideki pürüzlü görünümü, sert tabakayı azaltmaya yönelik uygulanan acısız mekanik soyma işlemidir. En çok sivilce veya aknelerin bıraktığı izlerin azalması için tercih edilir.

Derinin yüzeysel tabakası soyulduğunda daha pürüzsüz, gergin ve taze bir deri tabakası ortaya çıkar. Diamant micro dermabrasion, ucunda yüksek vakumlayıcı ile ölü cilt hücrelerini emerken, elmas ucuyla da kristal bir tedavi uygular. Sonucunda ise kişi istediği sağlıklı cilt yapısına kavuşur.

Kaynak: asilyorum.com

Moda ve Yaşam