Chelsea Başkanı Bruce Buck Istifa Kararı Aldı

Chelsea Başkanı Bruce Buck Istifa Kararı Aldı

Chelsea Başkanı Bruce Buck istifa kararı aldı

İngiltere Premier Lig’in başarılı ekibi Chelsea, 76 yaşındaki Bruce Buck’ın Haziran ayının sonunda kulüp başkanlığı pozisyonundan istifa edeceğini resmen doğruladı. Bir süredir Buck ile ilgili bu tarz iddialar basına yansıyordu. Fakat şimdiye kadar konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmemişti. Nihayet Londralı kulüp söylentilere cevap verdi.

Taraftarlar, karşılaştıkları bu flaş gelişme karşısında oldukça üzüldü ve duygularını sosyal medya platformlarından dile getirmeye başladı. Chelsea’de bir dönemin sonuna gelindiği ifade edildi.

Bruce Buck, 19 yıllık Chelsea yöneticiliğini sonlandırıyor

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan ünlü iş insanı ve avukat Bruce Buck, 2003 yılında Chelsea’yi devir alan Rus iş insanı Roman Abramovich ile birlikte kulübün başına geçti. Tam 19 yıl boyunca Londra ekibini çalıştıran kulüp başkanı, takımın olağanüstü bir şekilde yükselişine şahitlik etti. Aynı zamanda ismi çok fazla ön plana çıkmasa da perde arkasından birçok konuda katkı göstererek kısa sürede ekibin vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Kiralık bahis sitesi canlı ve mobil kiralama hizmetleri.

Chelsea’nin yeni sahibi Todd Boehly, Buck’ın artık başkan olarak görev almayacağını, ancak yine de ‘kıdemli danışman’ olarak hizmet vermeye devam edeceğini aktardı. İstifa kararına ilişkin Buck, “Chelsea’nin sahada büyük başarılar elde etmesine ve toplumda olumlu bir etki yapmasına yardımcı olmaktan gurur duyuyorum” dedi. Son olarak Bruce Buck, köklü kulübe vedasını şu cümleler ile tamamladı:

“Şimdi istifa etmenin ve yeni mülkiyetin sahip olduğumuz güçlü temeller üzerine inşa etmesine izin vermenin doğru zamanı. Sahiplerin Chelsea’nin geleceği için ikna edici bir vizyonu var ve inanılmaz kadromuz, oyuncularımız, koçlarımız ve destekçilerimizle birlikte bu yeni rolde onlara yardım etmeyi dört gözle bekliyorum.”

Spor