Belediyeden Üreticilere Destek

Belediyeden Üreticilere Destek

Belediyeden Üreticilere Destek

Antalya belediyesi bal üretiminin yoğun olduğu Gündoğmuş’ta üreticilere kovan desteği sağlıyor, kadınlara hamur yoğurucu bağışlıyor. Antalya haber sizlere bu alanda en iyi hizmetleri sunmayı başarıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Belediye Başkanı Muhittin Böcek yerel olarak geliştirmesi ilkeleri doğrultusunda kırsal kesimdeki üreticilere çeşitli alanlarda destek vermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Tarım Servisi, Gündoğmuş’taki kovanlara ve hamur yoğuruculara destek veriyor. Bal üretiminin yoğun olduğu Gündoğmuş’ta arıcılara 200 kovan teslim edildi. Butan ilçesinde, zor ve meşakkatli bir iş olan hamur yoğurmada büyük kolaylık sağlamak amacıyla kadınlara hamur yoğurma makinesi hediye edildi. Kadınlara kurulan makineler anlatıldı.

Yeni Hibe Destekleri Gelmeye Başladı!

Gündoğmuş Bal Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Türker Eren, bal üretimine duydukları güveni dile getirerek, “Büyükşehir Belediyemiz üye arkadaşlarımıza kovan bağışladı. Maliyetlerimiz artınca bu büyük bir destek. Bu kovan desteğinden elde edilen verim. Yaylalarımızda bitki çeşitliliği çok yüksek. Amacımız Anzer Balı kalitesinde bal üretmek, bu zor ekonomik koşullarda bize destek olan Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum.” Antalya son dakika haberleri sizlere bu alanda en iyi hizmetleri sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin ilçedeki kadınlara sağladığı hamur yoğurma makinesi de büyük memnuniyet yaratıyor. Hatice Uysal, tek seferde 50 kilo hamur yoğurabilen bir makinenin işlerini büyük ölçüde kolaylaştıracağını belirterek, “Bir tencerede elle yoğrulan hamur, civardaki hanımları çok yoruyor. Biliyoruz ki, özellikle yaşlı hanımlar bu işleri yaparken çok yorucu olabiliyor. Bu makine ile chiba hamuru, erişte, yöresel ekmek ve simit gibi ürünleri rahatlıkla yapabiliyoruz. Başkanımızdan Allah razı olsun, desteklerini unutmayacağız.”

Belediye Başkanı Çalışmalarına Devam Ediyor !

Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Başkanı Seda Özel, kırsal kesimdeki üreticilere destek ve hibelerin verilmeye devam edileceğini belirterek, “Gündoğmuş yöresinden gelen ballar çok rağbet gördüğü için üreticilere kovan bağışladık. Arıcıları da dinledik. Bu yıl sonuna kadar bölgemizde bin kovan hibesi alacağız. Özellikle geçen yıl orman yangınlarında mahvolan bal üreticilerine öncelik veriyoruz. Bu arada hamur yoğurucularını da desteklemeye devam edeceğiz.’’ Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Genel Kültür