Atiye Dizisi

Atiye Dizisi

Atiye Dizisi

Atiye dizisi, Netflix platformunda yayımlanmakta olan bir dizi serisidir. 3 sezondan oluşan bu dizi normal dizilerin konu ve türlerinden daha farklı bir alana sahiptir. Netflix platformunda bulunan Atiye dizisi “The Gift” olarak da isimlendirilen ve dizi posterinde diziye ev sahipliği yapan ve dizinin konusundan da olan bir adet sembol yer almaktadır. Dizi posterinde bulunan bu sembol aynı zamanda dizinin konusunun belli bir kısmına da katkıda bulunuyor. Atiye dizisi Netflix’te bulunan ikinci Türk orijinal dizisidir. Yazar Şengül Boybaş’ın kaleme almış olduğu Dünya’nın Uyanışı eserinden uyarlanmış olan bir dizidir. 3 sezondan oluşan Atiye dizisi ilk olarak 27 Aralık 2019 tarihinde Netlfix’te yayımlanmıştır. Bu dizinin senaryosunu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal olmak üzere 3 kişi kaleme almıştır. Atiye dizisi aksiyon ve fantastik türler arasında yer alan bir dizi serisidir.

Atiye Dizisinin Konusu Nedir

Atiye dizisi diğer dizilerin konularından oldukça farklı ve gizemli bir dizidir. Toplamda 24 bölümü kapsayan, 3 sezondan oluşan bu dizi 16 yaş ve üzerindeki bireylerin izlemesi de öneriliyor. Atiye dizisinin konusu ise Atiye karakteri ile başlar. Atiye, ailesi ve sevgilisi olan Ozan ile İstanbul’da mutlu ve huzurlu bir hayat sürmektedir. Bu sürdüğü hayat Dünya’nın en eski tapınaklarından biri olan Göbeklitepe’ye gittiği güne kadar devam eder. Bölgedeki kazı çalışmalarını yapmakta olan Erhan, Atiye’nin çizmiş olduğu sembolü Göbeklitepe’de yaptığı bir keşif ile bağdaştırır. Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasında mistik bir ilişki olduğunu keşfeder. Atiye ise bambaşka bir kapı ile açılan bu gizemli hayatın peşinden gider. Keşfedeceği gizemler her gün daha da artması ile gerçek ile ruhanilik arasında bir ilişki kurmaya başlar.

Netflix Platformuna Erişim Sağlamak İçin Ne Yapılması Gerekir

Netflix platformuna erişim sağlamak için bir üyelik veya abonelik işleminin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Gerçekleştirilecek olan abonelikte Netflix kullanıcından belli bir ücret talep eder. Ücretin ödenmesi ve üyeliğin başlatılması ile Netflix’e erişim sağlanmış olacaktır. Bunun haricinde belirli bir ücret ödemesi olmadan Netflix’te bulunan dizi ve filmlere erişim sağlayan bazı internet sayfaları da vardır. Bu sayfalar ise neflix film izle ya da netflix ücretsiz izle etiketleri altında erişim sağlayarak film ve dizi izleme imkanı sunuyor.

Genel Kültür