Angel Lip Lifting, dudaklara melek dokunuşu

Angel Lip Lifting, dudaklara melek dokunuşu

Dudak dolgunlaştırma ve şekillendirme denildiğinde ilk aklınıza kuşkusuz Lip filler ortak adıyla bilinen dudak dolguları ya da yağ enjeksiyonları gelir. Oysa artık sonuçları ve kalıcılığı ile özellikle Hyaluronik bazlı dudak dolgularının tahtını sallayacak bir uygulama var, Angel Lip Lifting.

Dudaklar, yüzün estetik görüntüsünde önemli rol oynar, hatta güzelliğin bütünleyicisi olarak da tanımlanabilir. Tarih boyunca ressamların, heykeltıraşların ve şairlerin, tablolarına, şiirlerine, heykellerine ilham kaynağı olmuştur. Güzel kadın tasvirlerinde dudaklar hep belirgin, kıvrımlı, hacimli ve yüz hatları ile orantılı olarak betimlenmiştir. Belki de o yüzdendir ki kadınlar her dönemde göz alıcı dudaklara sahip olmak için farklı yöntemlerle dudaklarını olduğundan hacimli, kıvrımlı ve daha estetik hatlarla çevrelenmiş göstermek için hilelere başvurmuşlardır.

Özellikle son yıllarda gelişen medikal tıp teknolojileri kadınların isteklerine çözüm sunacak alternatif ürün ve uygulamalar sunuyor. Ancak bu uygulamalar genellikle belirli periyodlarla uygulanması tekrarlanması gereken medikal tıp uygulamaları. Bu hem acı hem zahmet hem de maliyet olarak uygulatan kadınları da korkutabiliyor ve bazen bu sebeplerden dolayı süreklilik arz edemiyor. İşte bu noktada dudaklara melek kanadı kıvrımı formu sağlayacak, hacim kazandıracak ve tekrar edilmesi de gerekmeyen bir uygulama ile size tanıştırmak istiyoruz, Angel Lip Lifting. Adından anlaşılacağı üzere dudaklara uygulanan bir lifting uygulamasından bahsediyoruz.

Angel lip lifting nedir

Üst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lifting ameliyatı, üst dudak uzunluğunun mesafesinden memnun olmayan uygulanan bir operasyondur. Daha estetik bir görünüme sahip olmak isteyenler, yaş alma ile burun dudak mesafesinde açılmadan rahatsız olanlar ve burun dudak mesafesi 12-15 mm’den fazla olanlar bu operasyonu rahatça yaptırabilirler. Angel Lip Lifting’de üst dudağın birleştiği burun altında bir kesi yapılır ve bu kesiden girilerek fazla olan deri kesilir, kesinin kenarları dikilerek operasyon tamamlanır. Bu işlemde dikişler burun altına gizlendiği için operasyonun izleri de belli olmaz. Angel Lip Lifting lokal anestezi ile yapılan bir operasyondur, sadece bir saat sürer.

Bu operasyondan sonra iyileşme süresi 5-7 gün arasında değişir ve bu süre zarfında dudağa buz masajı yapılması gerekir. Operasyondan sonraki ilk 72 saatte dudakta şişmeler olabilir ve dikişler beş gün içinde alınarak günlük hayata dönüş kısa sürede sağlanır.

Angel Lip Lifting operasyonundan sonra:

Ameliyat sonrası üst dudak ile burun arasındaki mesafe kısalır, üst dudağın vermillion çizgisi daha yukarı doğru çekilir ve kırmızı çizgisi uzatılır. Üst dudak ile alt dudağın orantısı değişir. Ve operasyon tamamlanıp, iyileşme süresi de geçtiğinde kişi melek kanadını andıran ve kendinden dolgun dudaklara sahip olmaktadır. Özellikle dolgunun yarattığı görüntünün aksine doğal dolgun dudaklar için Angel Lip Lifting, kadınlara iyi bir alternatif olacaktır. Ve bu operasyonu cazip kılan en önemli faktörlerden biri de diğer uygulamalardaki periyodik tekrarları ortadan kaldırması.

Kaynak: yineblog.com

Moda ve Yaşam