2021 Yılının En İyi Fön Makineleri

2021 Yılının En İyi Fön Makineleri

En İyi Profesyonel Fön Makineleri

Uzun yıllar kullanılabilecek en iyi fön makineleri elbette profesyonel fön makineleridir. Tabii profesyonel fön makinesi deyip geçmek bu konuda yapacağımız alışverişi kolaylaştırmıyor.
Biz bu yazımızda sizlere saçlarınızı şekillendirmek ve kurutmak için kullanabileceğiniz en iyi fön makinesi özelliklerinden bahsedeceğiz.
Hazırladığımız listeyle beraber “En iyi fön makinesi hangisidir?” sorusuna da cevap vermeye çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Profesyonel Fön Makinesi Tavsiyeleri

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi en iyi fön makineleri profesyonel kullanım amacıyla üretilenler olduğu için biz de sizlere profesyonel fön makinesi tavsiyeleri yapmak istedik.
Bu listede sizler için kullanıcı memnuniyeti ve fiyat-performans oranı yüksek olan markaları sıraladık.

En İyi Fön Makineleri Tavsiyeleri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi

    299 TL fiyatıyla ve 2700 Watt motor gücüyle tam bir fiyat/performans ürünü olan ion9000 profesyonel fön makinesi, satış sonrası sağladıkları destekle %100 müşteri memnuniyetine sahip olmuş bir markaya aittir. Piyasadaki fön makinelerinin içerisinde en güçlü motorlardan birine sahip olmasına rağmen fiyatının bu kadar ucuz olmasının nedeni ürünün imalatının Türkiye’de yapılmasından kaynaklanmaktadır.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi

    Amerika’dan ithal edilen ve tasarımı, motor gücü, motorunun konumlandırılma yeri gibi özellikleri sayesinde fön makinesi sektörüne yeni bir çığır açan Dyson Supersonic profesyonel fön makinesi, piyasadaki fön makinesi motorlarından 6 kat daha güçlü motoruyla saç kurutma süresini minimuma indirmektedir. İthal ürün olması nedeniyle Dolar kurundan etkilenen güncel fiyatı 2999 tL’dir.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi

    1977 yılında İtalya’da üretilmeye başlanan Parlux fön makineleri geçen onca yıla rağmen hala fön makinesi ve saç şekillendirme cihazları arasında sektörün gözdesi olmaya devam etmektedir. Hafif ve ergonomik tasarıma sahip Parlux 3800 profesyonel fön makinesi, Euro kurundaki artış nedeniyle 1000 TL civarında fiyatlarla satılmaktadır.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makinelerini Nerelerden Alabiliriz?

Tüketici olarak doğru kalitede ürüne uygun fiyata ulaşmak son dönemlerde epey zorlandığımız bir konu. Özellikle piyasada bulunan sahte veya kalitesi düşük ürünler arasında, verilen paraya değecek marka ve modelleri seçmek oldukça zor. Peki paramızı ve zamanımızı boşa harcamadan profesyonel fön makinelerini nerelerden alabiliriz?

Bu sorunun cevabı ya ilgili firmanın kendi web sitesi veya mağazasından ya da sadece kuaför ve güzellik malzemeleri üzerine satış yapan toptancılardan almalıyız olacaktır.

fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatlandırma

Onlarca marka ve model arasından seçim yapamıyor ve sizin için belirleyici özelliğin bütçe olduğunu düşünüyorsanız araştırmalarınızı 300 TL ve üzeri fiyata sahip ürünlere yöneltmenizi tavsiye ederiz. Çünkü belirttiğimiz fiyatın altında profesyonel bir fön makinesi bulmanız nerdeyse imkansızdır. Fakat “Saçımı kurutsun yeter, çok bir özellik beklemiyorum.” diyenlerdenseniz 60Tl gibi çok uygun fiyatlara profesyonel olmayan fön makinelerinden edinebilirsiniz.

profesyonel fön makinesi

En İyi Profesyonel Fön Makinesi Markaları

Kalın telli ve zor şekillenen saçlara sahipseniz, saçınızı kuruturken aynı zamanda nem dengesini koruyarak bakım da yapan profesyonel fön makinesi almanız sizin için daha uygun olacaktır. Profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa Turbobella, Dyson, Parlux, Ceriotti, Elchim gibi bu sektörün devi olan markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Fön Makinelerinin Özellikleri

Ev tipi fön makinelerinin aksine kuaför kullanımına uygun üretilen fön makineleri yüksek ısıya ve uzun çalışma saatlerine dayanacak şekilde geliştirilmiştir. Yani ısındığı zaman kendini kapatma gibi bir durumları yoktur.

Moda ve Yaşam